Wydarzenia
Vox Lux | Wieczne lato: Muzyka
05
Wrzesień
2019
Pokazy filmowe Dorośli

Vox Lux | Wieczne lato: Muzyka

Wydarzenie odbywa się w ramach cyklu Wieczne lato: muzyka.

Vox Lux, reż. Brady Corbet, USA, 2018, 110 minut

Główną bohaterką filmu Brady’ego Corbeta jest nastolatka, która zdobywa sławę za sprawą napisanej przez siebie piosenki. Co istotne, utwór powstaje w szpitalu, gdzie dziewczynka trafia przeżywszy cudem szkolną masakrę. Po latach Celeste Montgomery (Natalie Portman) jest już gwiazdą wielkiego formatu. O jej przeszłości przypomina niewielka blizna na szyi oraz nieprzepracowane traumy. Vox Lux jest filmem, który można czytać na wielu poziomach. Pod powierzchnią muzycznego dramatu znajdziemy krytykę współczesnych mediów i popkultury, portret ofiary zagłuszającej swoje lęki eskapizmem, a nawet metaforę Ameryki, która po zamachach z 11 września 2001 roku utraciła swą niewinność.

Wstęp

Wstęp jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji.

Pokaz odbywa się z wykorzystaniem bezprzewodowych słuchawek FINA. Do ich wypożyczenia niezbędny będzie dokument tożsamości ze zdjęciem. Słuchawki będą wydawane od godziny 19:30. Liczba słuchawek jest ograniczona (190).

Zachęcamy do zabrania ze sobą koców, środków odstraszających komary, a także dodatkowych słuchawek (można je podpiąć do zestawów bezprzewodowych). Pełny regulamin wypożyczenia słuchawek znajduje się tutaj. W razie deszczu pokaz zostanie przeniesiony do sali Ziemia Obiecana (limit miejsc: 120).