Program
Czy Jan Brzechwa byłby dobrym scenarzystą filmowym? Jak opowiadać, aby nas słuchano? Czym scenariusze filmowe różnią się od książek? Dlaczego uczniowie wolą oglądać zamiast czytać? Na te i inne pytania poszukamy odpowiedzi wspólnie z Agnieszką Kruk – scenarzystką, script coachem i założycielką StoryLab.pro oraz z Arkadiuszem Walczakiem – dyrektorem Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń.
Spotkanie otworzy pokaz dwóch filmów z Filmoteki Szkolnej dla szkół podstawowych z bloku poświęconego relacji między słowem a obrazem: Baśń o Korsarzu Palemonie (reż. Jerzy Kotowski, rok prod. 1959) oraz Przygody rycerza Szaławiły (reż. Edward Sturlis, rok prod. 1956). Następnie uczestnicy wezmą udział w dwóch warsztatach: metodycznym i kreatywnym, podczas których poznają nie tylko techniki pracy z filmem na lekcjach oraz zajęciach pozalekcyjnych, ale również odkryją całą bibliotekę pomysłów na inspirujące zabawy i ćwiczenia zgłębiające tajemnice filmowego języka.
Rejestracja
Udział w warsztatach wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza.
Szkolenie upoważnia do odbioru zaświadczenia.
Osobom spoza Warszawy organizator zapewnia nocleg (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji FINA:
Katarzyna Sosnowska | ksosnowska@fn.org.pl | tel: 22 182 47 62
Partnerzy
Partnerem cyklu Filmoteki Szkolnej Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa! jest Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Teatroteka Szkolna i Muzykoteka Szkolna. Wydarzenie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Wszystkie filmy prezentowane podczas cyklu warsztatów Filmoteki Szkolnej Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa! będą dostępne bezpłatnie, po zalogowaniu się, na stronie www.FilmotekaSzkolna.pl