Wydarzenia
Gapiszon i Miś Uszatek | Filmowe ferie z Iluzjonem
14
Luty
2023
Pokazy filmowe Grupy zorganizowane Młodzież

Gapiszon i Miś Uszatek | Filmowe ferie z Iluzjonem

Bezpłatne wejście

Serdecznie zapraszamy na Filmowe ferie z Iluzjonem w każdy wtorek i czwartek ferii o godzinie 11.00 w warszawskim kinie Iluzjon przy ul. Narbutta 50a.

Program

Porządki Gapiszona (reż. Jerzy Kotowski, 1964, Polska)

Gapiszon próbując naśladować swoich starszych kolegów popada w kolejne tarapaty – potyka się o piłkę, jego teczka z zeszytami ląduje na drzewie, on sam wpada do kałuży. Koledzy mają powód do drwin. Po powrocie do domu chłopiec brudzi podłogę. Postanawia posprzątać mieszkanie. Zamiast jednak zaprowadzić porządek, jeszcze bardziej bałagani.

 

Gapiszon kucharzem (reż. Jerzy Kotowski, 1964, Polska)

Harcerze rozbijają w lesie obozowisko. Gapiszon postanawia wyręczyć w gotowaniu śpiącego kucharza. Jego kulinarne starania kończą się jednak interwencją strażaków. Oryginalna oprawa plastyczna tej wycinankowej animacji autorstwa Jerzego Kotowskiego jest dziełem Bohdana Butenki – grafika specjalizującego się w rysunkach dla dzieci i młodzieży, autora ilustracji do ponad 200 książek.

Chłopiec ubrany w charakterystyczną czapkę w paski jest jedną z najbardziej znanych postaci stworzonych przez Butenkę. To bohater nie tylko serialu, ale przede wszystkim licznych, bogato ilustrowanych książek i komiksów.

 

Katarynka (reż. Halina Bielińska, 1956, Polska)

Przejmująca opowieść o niewidomej dziewczynce, która kocha muzykę katarynki i jej sąsiedzie, panu Tomaszu, który pała wielką niechęcią do kataryniarzy.

 

Miś Uszatek (reż. Lucjan Dembiński, 1962, Polska)

Historia pluszowego niedźwiadka, który po ucieczce ze sklepu z zabawkami wyrusza w podróż. Serdeczność misia okazana bałwankowi, strachowi na wróble i wiewiórce – zaskarbia mu ich wdzięczność. To pierwsza opowieść o Misiu Uszatku zrealizowana w 1962 roku przez Lucjana Dembińskiego. Miś występuje tu jeszcze bez legendarnej piżamki, nie ma jeszcze klapniętego uszka, nie mówi głosem Mieczysława Czechowicza i nie śpiewa piosenek. Swoim wyglądem zapowiada już jednak przyszły kształt najsłynniejszego misia polskiego filmu animowanego.

Wstęp

Wstęp wolny.

Rezerwacje indywidualne i grupowe: kasa.iluzjon@fina.gov.pl