Wydarzenie jest częścią Games for Impact – dwudniowego festiwalu poświęconego zaangażowanym społecznie grom wideo.
Program
15:00 Prezentacje wideo z komentarzem twórców
Detention (lata 60. i stan wojenny na Tajwanie), My Child Lebensborn (losy „dzieci wroga” w powojennej Norwegii), Never Alone (historia i mity ludu Iñupiaq).
15:20 Prezentacje gier
My Memory of Us. Baśń o Holocauście, Mikołaj Pawłowski, Juggler Games (PL)
Nietypowa próba opowiedzenia o tragedii Holocaustu z wykorzystaniem baśniowej metafory. Opowiadająca o przyjaźni dwójki dzieci gra rozgrywa się w fantastycznej krainie najechanej przez armię ponurych robotów; baśń robi się coraz bardziej przerażająca, a dzieci, z których jedno zostaje przez najeźdźców skazane na śmierć, próbują wspólnie walczyć o przetrwanie.
We. The Revolution. Sprawiedliwość, polityka, rewolucja, Dawid Ciślak, Polyslash (PL)
Historia sędziego działającego w czasach Rewolucji Francuskiej. Sprawiedliwość okazuje się nagle dużo bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać – żeby przeżyć, bohater jest zmuszony lawirować między tym, co podpowiada mu sumienie, a ciągle zmieniającą się rzeczywistością polityczną.
Attentat 1942. Od historii do gry, Lukas Kolek (CZ)
Gra edukacyjna stworzona na praskim Uniwersytecie Karola, opowiadająca o hitlerowskich represjach bo zabójstwie protektora Czech i Moraw, Reinharda Heydricha. Od czasu premiery gra zdobyła wiele nagród, m.in. na festiwalach Games for Change i A MAZE oraz w konkursie Central and Eastern European Game Awards.
11-11. Memories Retold. Głosy żołnierzy Wielkiej Wojny, Francois Rizzo, Digixart (FR)
Gra stworzona we współpracy z legendarnym studiem filmowym Aardman to poetycka opowieść o żołnierzach walczących po przeciwnych stronach frontu zachodniego I Wojny Światowej. W bohaterów tej opartej na wspomnieniach i listach żołnierzy historii wcielili się Elijah Wood i Sebastian Koch.
16:00 Rozmowa z udziałem twórców
Rozmowę z udziałem twórców oraz Joanny Kubickiej (Instytut Kultury Polskiej UW) poprowadzi Paweł Schreiber.
Wstęp
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale wymaga rejestracji za pośrednictwem formularza rejestracyjnego festiwalu Games for Impact.