Sztuka, osobowość, ekspresja. To hasła przewodnie wieczoru, w trakcie którego przyjrzymy się trzem osobistym, dowcipnym, dokumentalnym próbom definiowania tożsamości artysty z użyciem kamery.
Pokaz odbywa się w ramach cyklu Teraz–wtedy. Polska Szkoła Dokumentu.
Program
19.00 TERAZ
Wehikuł czasu, reż. Jan Bujnowski, 2018, 26 minut
Do samotnego, mieszkającego w Londynie artysty ulicznego z Polski, przylatują w odwiedziny sędziwi rodzice, których od dawna nie widział. Mężczyzna ma nadzieję, że uda mu się wykorzystać tę okazję do rozwiązania wieloletniego konfliktu z ojcem, którego obwinia o swoją obecną sytuację.
Fuck, It’s Biology, reż. Veronica Andersson, 2019, 29 minut
Artysta Mariusz Tarkawian miał 120 wystaw na całym świecie, a jego rodzice nigdy nie byli na żadnej. Jego dziewczyna próbuje zrobić swój pierwszy film dokumentalny z nadzieją, że w ten sposób zbliży do siebie członków rodziny.
19:45 Spotkanie z twórcami poprowadzi Michał Oleszczyk
20:15 WTEDY | Wernisaż, reż. Maria Zmarz-Koczanowicz, 1980, 14 minut
Artyści Aleksandra Semenowicz i Jarosław Sujczyński funkcjonują trochę poza społeczeństwem. Maria Zmarz-Koczanowicz śledzi w swojej etiudzie studenckiej związki między ich twórczością a życiem codziennym.
Wstęp
Do wstępu upoważniają bezpłatne wejściówki, które będziemy wydawać od 18:30. Liczba miejsc jest ograniczona. Jedna osoba może odebrać maksymalnie 2 wejściówki. Osoby, które zdecydują się na udział jedynie w spotkaniu lub pokazie filmu uzupełniającego, będziemy wpuszczać w miarę wolnych miejsc.
W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości – prosimy o kontakt z recepcją pod adresem bog@fina.gov.pl lub numerami telefonu.: 22 380 49 95, 22 380 49 04 (od wt. do pt. w godzinach 9–17).