Spotkanie odbywa się w ramach cyklu szkoleń Człowiek 2.0.
24 marca, 10:30–17:30 | Część psychologiczna
Założenia
Podyskutujemy o tym, co to właściwie znaczy być Człowiekiem 2.0 i jak to jest żyć w świecie nowych technologii. Rozważymy wybrane szanse, zagrożenia i wyzwania z tym związane, w tym te ujawniające się w środowisku szkolnym. Omówimy, jak nowe technologie wpływają na różne sfery naszego funkcjonowania: poznawczą, emocjonalną, motywacyjną, osobowościową i społeczną. Zapoznamy się z planem pozostałych szkoleń psychologicznych, pojawi się szansa na dopytanie o szczegóły i przedstawienie swoich oczekiwań, co pozwoli sprofilować przyszłe zajęcia pod Państwa potrzeby.
Uczestnicy
Zajęcia przeznaczone dla nowych uczestników. Uczestnicy poprzednich edycji mogą, na życzenie, otrzymać slajdy z warsztatu, wraz z planem kolejnych szkoleń.
Perspektywa
Psychologiczna.
25 marca, 9:30–16:30 | Część dydaktyczna
Założenia
Celem warsztatu jest wprowadzenie do tematyki edukacji medialnej. Uczestnicy i uczestniczki stworzą mapę kompetencji medialnych oraz cyfrowych, nad którymi chcieliby pracować ze swoimi uczniami. Wspólnie zastanowimy się, co zrobić żeby praca była efektywna. W związku z tym, że będzie to pierwszy warsztat nowego cyklu, uczestnicy i uczestniczki poznają szczegóły związane z tym przedsięwzięciem. Mapa kompetencji medialnych i cyfrowych będzie również punktem wyjścia do zdefiniowania przez uczestników swoich własnych celów i potrzeb związanych z uczestnictwem w projekcie Człowiek 2.0. Ustalimy jakie kompetencje szczególnie chcieliby rozwijać w ramach kolejnych spotkań.
Uczestnicy
Kurs polecany dla nowych uczestników oraz dla osób, które brały udział w pojedynczych warsztatach Pracowni 2.0.
Perspektywa
Dydaktyczna.
Zasady uczestnictwa
Udział w szkoleniu jest bezpłatny, ale wymaga akceptacji regulaminu i rejestracji za pomocą formularza internetowego.
Liczba miejsc: 25. Decyduje kolejność zgłoszeń.
Dla uczestników z poza Warszawy dysponujemy 4 miejscami noclegowymi w siedzibie FINA.
W razie pytań prosimy o kontakt z Ewą Korzeniowską: ewa.korzeniowska@nina.gov.pl, 22 380 49 82.