Wydarzenia
„Anioły z Sindżaru”, reż. H. Polak | Orły 2023
27
Styczeń
2023
Pokazy filmowe

„Anioły z Sindżaru”, reż. H. Polak | Orły 2023

Anioły z Sindżaru, reż. Hanna Polak, 113 min, 2022, Polska, Niemcy, Czechy

Hanifa i Saeed ledwo przeżyli piekło, jakie ISIS narzuciło jezydzkiej mniejszości religijnej i etnicznej. Hanifa uniknęła porwania, ale jej młodsze siostry trafiły w ręce Państwa Islamskiego. Bohaterka pragnie je odnaleźć i sprowadzić do domu.

Opis dystrybutora

Polskie Nagrody Filmowe Orły 2023

Polska Akademia Filmowa po raz 25. przyznawać będzie nagrody dla najlepszych polskich filmów, które w mijającym roku mogliśmy oglądać w kinach.

Uroczysta 25. gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2023 odbędzie się 6 marca 2023 roku. Wcześniej publiczność oraz członkinie i członkowie Akademii będą mogli przypomnieć sobie filmy ubiegające się o nagrody. Zostaną one pokazane w Kinie Iluzjon. Po wieczornych seansach odbywać się będą też spotkania z twórcami kandydujących filmów.

 

Ilustracja: mat. dystrybutora