EDUKACJA
SKRYTYKUJ.PL

SKRYTYKUJ.PL

Serwis Skrytykuj.pl to miejsce dla nastoletnich kinomanów, poprzez który promowana jest świadoma dyskusja o filmach.

Serwis Skrytykuj.pl to miejsce dla nastoletnich kinomanów, poprzez który promowana jest świadoma dyskusja o filmach. Inicjatywa ma na celu przekonanie młodych ludzi, że warto zwracać uwagę na wszystkie elementy tworzące film. To w nich tkwi prawdziwa siła kina, to także ich znajomość sprawia, że rozmowa na temat ostatnio obejrzanego obrazu Almodóvara, Tarantino, czy Smarzowskiego może wyjść poza standardowe ramy „lubię to” albo „ale słabe”.

Zachętą do krytycznej rozmowy o kinie jest dostępny na stronie Poradnik krytyka oraz vlogi Ambasadorów, czyli subiektywne komentarze, w których artyści i krytycy opowiadają o ważnych dla siebie filmach. Strona stanowi też forum wymiany filmowych wrażeń w ramach udostępnionej platformy blogowej.

Na Skrytykuj.pl organizowane są konkursy, w których zadaniem młodzieży jest opublikowanie własnej recenzji dowolnego filmu w formie pisemnej bądź wideo. Oryginalność pomysłu, ale przede wszystkim świadomy charakter krytyki stanowi przepustkę do udziału w pracach młodzieżowych składów jurorskich na festiwalach filmowych.

www.skrytykuj.pl