Częścią misji Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego jest udostępnianie. FINA otwarta dla wszystkich to powinność, która przynosi radość i dumę.Coraz intensywniej podejmujemy starania mające na celu dostosowanie oferty kulturalnej dla odbiorców ze specjalnymi potrzebami (w tym osób starszych, matek z dziećmi i osób z niepełnosprawnościami).
Strona domowa FINA (www.fina.gov.pl) została stworzona zgodnie ze standardami WCAG 2.0.
SIEDZIBA FINA:
Budynek FINA zlokalizowany w Warszawie przy ul. Wałbrzyskiej 3/5 to nowoczesna przestrzeń pozbawiona barier architektonicznych. Dla osób z niepełnosprawnościami dostępne są następujące pomieszczenia: kostka wejściowa, w której znajduje się szatnia z recepcją – punktem obsługi gości, Mediateka FINA, sala warsztatowo-szkoleniowa Minimax, sala audiowizualna Ziemia Obiecana, sale edukacyjne: Wielka Gra, VHS, MP3 i Winyl, toalety oraz klubokawiarnia Bliżej. Komunikację między piętrami zapewnia winda dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Winda jest wyposażona w system informacji głosowej oraz przyciski oznaczone alfabetem Braille’a.
Recepcja czynna jest od wtorku do piątku w godzinach od 9:00 do 18:00. Podczas wieczornych wydarzeń czas pracy recepcji zostaje odpowiednio wydłużony. W soboty i niedziele punkt jest czynny w zależności od zaplanowanego programu.
Wstęp na wszystkie wydarzenia organizowane w głównej siedzibie FINA jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki do odbioru w punkcie recepcji. Szczegóły odnośnie godzin odbioru wejściówek lub możliwej rejestracji online znajdują się w opisie konkretnego wydarzenia. W przypadku pytań o dostępność poszczególnych wydarzeń lub o możliwość realizacji specjalnych potrzeb, prosimy o kontakt mailowy na adres dostepnosc@fina.gov.pl lub sms-owy pod numerem: +48 723 510 062. Prosimy o kontakt co najmniej 2 dni przed wizytą w FINA w celu szczegółowego omówienia naszego wsparcia w dniu wydarzenia.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
FINA ONLINE:
Zapraszamy do odwiedzania naszej strony NINATEKA, na której zamieszczono blisko 300 materiałów audiowizualnych (filmów fabularnych, dokumentów, spektakli, bajek, programów edukacyjnych i publicystycznych) z udogodnieniami w postaci audiodeskrypcji, transkrypcji, napisów lub tłumaczeń na Polski Język Migowy. Wszystkie one są dostępne bezpłatnie i wolne od reklam. Więcej informacji znajdą Państwo na stronie: https://ninateka.pl/strona/dostepnosc