Zapraszamy do siedziby FINA na Wałbrzyskiej 3/5 na nowy cykl warsztatowy. Akademia Bajkowej Piosenki to rodzinne spotkania z piosenką i filmem animowanym.
Raz w miesiącu w niedzielne przedpołudnia spotykamy się międzypokoleniowo w Filmotece Narodowej – Instytucie Audiowizualnym w Sali Ziemia Obiecana ul. Wałbrzyska 3/5, aby zapoznać się z najbardziej znanymi postaciami z polskich animacji filmowych dla dzieci, a przede wszystkim nauczyć się i wspólnie wykonać bajkowe przeboje.
Zaproszenie skierowane jest szczególnie do dzieci w wieku 4–12 lat. Celem projektu jest propagowanie wspólnego śpiewu oraz rozpowszechnianie wartościowych filmów animowanych dla dzieci.
Program
Godz. 11.00 Warsztaty muzyczne – piosenki z polskich filmów animowanych (ok. 40 min)
Nasze spotkanie rozpoczniemy warsztatem, podczas którego Anna Szaja – dyrygentka, wokalistka, pedagog, oraz edukator FINA przybliży nam świat piosenek z filmów animowanych.
Godz. 12.00 Seans filmowy (ok. 40 min)
Podczas pierwszego spotkania zaprzyjaźnimy się z Misiem Uszatkiem oraz Kotem Filemonem.\
Prowadząca
W świat bajkowych melodii wprowadzi nas Anna Szaja – dyrygentka, wokalistka, pedagog, autorka tekstów i muzyki. Urodziła się w Bolesławcu i to właśnie tam stawiała swoje pierwsze kroki na muzycznej drodze. Rozpoczęła naukę od gry na altówce, aby później zafascynować się muzyką chóralną. Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu oraz Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie na wydziale Dyrygentury Chóralnej.
Współpracowała między innymi z Chórem Warszawskiej Opery Kameralnej, Chórem Centrum Myśli Jana Pawła II, Chórem Uniwersytetu Warszawskiego. Założyła Kapucyński Chór Misyjny Confido in Te oraz Dziewczęcy Chór Szkoły Żeńskiej „Strumienie”. Pracowała jako Instruktor Wokalny Zespołu Pieśni i Tańca „Warszawianka”. Od wielu lat naucza śpiewu, oraz prowadzi liczne warsztaty muzyczne w Polsce, Niemczech i na Białorusi.
Jest pomysłodawczynią i producentką poruszającego projektu Nadzieja na Moście do Nieba.
Jako wokalistka występowała obok takich artystów jak Marcin Pospieszalski, Mieczysław Szcześniak, Grzegorz Markowski, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki.
Przestrzeń artystyczna w jakiej się obecnie porusza jest bardzo różnorodna. Czerpie inspiracje zarówno z muzyki ludowej, chóralnej, jazzowej, a także z eksperymentalnego brzmienia muzyki elektronicznej.
Wstęp
Wstęp bezpłatny, rejestracja obowiązkowa. Formularz rejestracyjny dostępny poniżej. Prosimy o wypełnienie formularza osobno za siebie i za każde z dzieci.
Limit miejsc został wyczerpany.