Program
Pokazem animacji z bloku Człowiek i świat rozpoczniemy kolejne spotkanie odkrywające archiwalne skarby z zasobów FINA. Tym razem poznamy pierwszy film Daniela Szczechury pt. Maszyna z 1961 roku i zachwycającą lalkową animację Włodzimierza Haupego pt. Cyrk z 1956 roku. Postaramy się nie tylko powiązać te dwa, na pozór zupełnie różne, filmy, ale także udowodnić, że są dobrym materiałem, aby dowiedzieć się, co właściwie słychać w kinie?
Podczas warsztatów dowiemy się czy oglądając film słyszymy to, co bohaterowie na ekranie? Jak silnie działa na nas muzyka w kinie? Czy wraz z wyłączonym dźwiękiem możemy wyłączyć nasze emocje? O tym, jak zainteresować młodego widza muzyką i dźwiękiem w filmie, opowie podczas warsztatów metodycznych dyrektor Arkadiusz Walczak (WCIES). W trakcie spotkania kreatywnego, którym pokieruje Jan Topolski z Muzykoteki Szkolnej, dowiemy się zaś, czym jest dźwięk diegetyczny i jak działa na nas, a jak na filmowych bohaterów.
Rejestracja
Aby wziąć udział w warsztatach, należy wypełnić formularz rejestracyjny.
Szkolenie upoważnia do odbioru zaświadczenia.
Osobom spoza Warszawy organizator zapewnia nocleg (liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń).
W przypadku pytań prosimy o kontakt z Działem Edukacji FINA:
Katarzyna Sosnowska | ksosnowska@fn.org.pl | tel: 22 182 47 62
Partnerzy
Partnerem cyklu Filmoteki Szkolnej Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa! jest Warszawskie Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń, Teatroteka Szkolna i Muzykoteka Szkolna. Wydarzenie współfinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.
Wszystkie filmy prezentowane podczas cyklu warsztatów Filmoteki Szkolnej Do zobaczenia. Odkrywamy archiwa! będą dostępne bezpłatnie, po zalogowaniu się, na stronie www.FilmotekaSzkolna.pl