Ania, reż. Michał Bandurski, Krystian Kuczkowski, 86 min, 2021, Polska
Inspirująca historia Anny Przybylskiej – odważnej, kochającej życie i spełniającej marzenia dziewczyny z Gdyni. Dziewczyny o twarzy anioła i charakterystycznym głosie znanej m.in. z roli Marylki z serialu Złotopolscy oraz filmów Ciemna strona Wenus, Kariera Nikosia Dyzmy, Sęp czy Bilet na księżyc.
Ania – mama, partnerka, przyjaciółka, aktorka, modelka spełniona w każdej z tych ról. W filmie usłyszymy jej zaraźliwy śmiech, sama opowie czym był dla niej sukces, piękno i sens życia. Rodzina wspomni o tym, jaka była poza kamerami i jaką była mamą. Współpracownicy opowiedzą o jej pracy na planie i karierze zawodowej, przyjaciele natomiast o tym, jak ich zaskakiwała i z jakimi wspomnieniami ich zostawiła, gdy odeszła w 2014 roku.
Pełnometrażowy film dokumentalny Ania prezentuje wywiady oraz niepublikowane dotąd materiały z prywatnych archiwów, dzięki którym można zobaczyć portret kobiety utrzymującej równowagę pomiędzy publicznym życiem zawodowym a życiem rodzinnym. Wspólne chwile z Anną Przybylską wspominać będą m.in.: jej partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, mama oraz siostra aktorki. Nie zabraknie opowieści związanych z jej życiem i karierą we wspomnieniach reżysera Radosława Piwowarskiego oraz wielu aktorów: Katarzyny Bujakiewicz, Szymona Bobrowskiego, Anny Dereszowskiej, Jana Englerta, Pawła Małaszyńskiego, Andrzeja Piasecznego, Pawła Wawrzeckiego, Michała Żebrowskiego oraz innych.
Opis dystrybutora
Polskie Nagrody Filmowe Orły 2023
Polska Akademia Filmowa po raz 25. przyznawać będzie nagrody dla najlepszych polskich filmów, które w mijającym roku mogliśmy oglądać w kinach.
Uroczysta 25. gala Polskich Nagród Filmowych Orły 2023 odbędzie się 6 marca 2023 roku. Wcześniej publiczność oraz członkinie i członkowie Akademii będą mogli przypomnieć sobie filmy ubiegające się o nagrody. Zostaną one pokazane w Kinie Iluzjon. Po wieczornych seansach odbywać się będą też spotkania z twórcami kandydujących filmów.
Ilustracja: mat. dystrybutora